Kaubandusblogi

Värsked uudised WebShopperi e-poodidelt
7 head põhjust, miks sa peaksid sporti tegema

Üha rohkem inimesi kasutab võimalust sportida – ja see pole hea!

Pisut murettekitav on aga teadmine, et kuigi enamik 13–17-aastaseid teismelisi on füüsiliselt võimelised sporti tegema, tegeleb neist spordi- , võistlus- või harrastustegevusega vaid umbes 40 protsenti. Kahjuks võib langustrend tõenäoliselt jätkuda, sest tänaseid noori meelitatakse ainult käeliigutust nõudvatesse tegevustesse, nagu videomängud, sotsiaalmeedia või veebis surfamine.

Kui olete eelteismeline või teismeline ja te pole veel mõnda sporti harrastanud, on nüüd parim aeg seda proovida! Lisaks lihtsale mängurõõmule on spordiga liitumiseks veel mitu head põhjust. Allpool on vaid seitse neist.

1. Sa oled tervislikum
Sport nõuab keha liigutamist ja on üldtuntud tõsiasi, et liikumine on tervisele kasulik. Mayo kliiniku andmetel aitab kehaline aktiivsus kehakaalu kontrolli all hoida, võidelda tervislike seisundite ja haiguste vastu, parandab meeleolu, suurendab energiat ja soodustab paremat und. Spordis osalemise tervislikud eelised kaaluvad üles võimalike vigastuste ohud.

2. Sa oled targem
Mitmed uuringud näitavad, et spordiga tegelemine võib teie ajupotentsiaali tõsta. Meditsiiniinstituudi aruanne kinnitas: Aktiivsemad lapsed näitavad suuremat tähelepanu, neil on kiirem kognitiivne töötlemiskiirus ja nad töötavad standardsete akadeemiliste testide abil paremini kui vähem aktiivsed lapsed .

See ei tohiks olla liiga üllatav, kuna treenimine suurendab aju verevoolu ja aju verevool stimuleerib aju kasvu. Lisaks nõuab spordi harrastamine tegelikult mõtlemist jalgadel ja strateegiat, hoides meelt teravana ja erksana.

3. Õpid meeskonnatööd ja sportlikkust
Spordis õpivad inimesed üksteisele toetuma ja motiveerivad üksteist ühise eesmärgi saavutamiseks. Kuigi individuaalsed spordialad on toredad, õpetavad meeskonnaspordid teile tegelikult koostöö õppetundi: meeskonna või organisatsiooni edu sõltub mängijate koostööst. Isegi staarmängija ei saa mängu üksi võita.

Sport õpetab ka õiglaselt mängima ja vastasmeeskonna mängijaid austama. Petmine, gloobamine ja kaklemine ei kuulu spordi juurde. Sport õpetab sind pingutama ja käituma auväärselt, hoolimata sellest, kas võidad või kaotad mängu.

4. Saate uusi sõpru
Spordimeeskonnaga liitudes saad paratamatult ka uusi sõpru. Kuna meeskonnakaaslased jagavad nii palju lõbusaid ja põnevaid hetki, peaksid teie sõprussuhted kestma veel kaua pärast mängimise lõpetamist.

5. Õpid keskenduma ja oma aega juhtima
Sport nõuab aega ja pühendumist, kuid enamik mängijaid töötab koolis paremini ja on tõenäolisemalt seotud klubide või ühiskondlike töödega. Kuidas on see võimalik? Spordi harrastamine nõuab teismelistelt kahe olulise oskuse arendamist: keskendumist ja aja planeerimist. Keskendumine ja ajaplaneerime on inimeste jaoks üliolulised jooned, mis aitavad asju korda ajada ja täidavad oma lühi- ja pikaajalisi eesmärke.

6. Tugevdate oma ülikooli jätkamist
Kuigi see ei peaks olema spordiga liitumise peamine põhjus, on tõsiasi, et kolledžid ja ülikoolid eelistavad taotlejaid, kes on sportlikud. Spordiga tegelemine ei vähenda ainult teie jätkamist, vaid ütleb tavaliselt vastuvõtunõustajale, et olete distsiplineeritud, enesekindel ja teete teistega hästi koostööd.

Sport ja aktiivne tegevus võib teie kohta öelda, et teil on rohkem kui õpilase potentsiaal … teil on juhtimispotentsiaal.

7. Teil on töökohal eelis
Kõik inimesed, kes sporti teevad, pole “lollitajad”. Tegelikult uuringud näitavad, et spordiga tegelevad tüdrukud ja poisid saavad suurema tõenäosusega kõrgema staatusega töökohti kui need, kes sporti ei tee.

Cornelli ülikooli uuringu kohaselt arendasid sportinud teismelised tugevamat juhtimisoskust, töötasid paremini meeskondades ja näitasid üles enesekindlust. Uuringus öeldi ka: ” Võistluslikus noortespordis osalemine” kandub üle “ametialaselt soodsatele omadustele, mis püsivad kogu inimese elus.”

Valige oma spordiala juba täna!
Sõltumata sellest, kas olete füüsiliselt sündinud sportlane või mitte, on tõenäoliselt mõni spordiala, mis sobib just teile. Olgu see korvpall, ujumine või karate, valige spordiala, mille vastu olete tõeliselt kirglik. Nii naudid seda alati.

ProSport e-poest leiad kõik mida vajad oma sportliku hobiga tegelemise alustamiseks, alates elektroonilisest noolemängust, kuni raskete hantliteni. Tule tutvu meie tootevalikuga: www.prosport.ee

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.