Kaubandusblogi

Värsked uudised WebShopperi e-poodidelt

Vajalikud materjalid:

3 cm laiune ja paks puitlaudis
1 cm laiune ja paks puitlaudis
Puitplaat 5 x 13 cm
Pruun pihustusvärv
Puiduliim
Valge raamat
Linane kangas
Juhtmega lambipesa
LED-lambipirn

Vajalikud tööriistad:

Käsisaag
Akutrell
Forstneri bitid
Joonlaud
Ruudukujuline joonlaud
Klambrid
Liivapaber

1. samm: plaadi märgistamine ja lõikamine käsisaega

Kõigepealt märgime ära kõik lambipõhja jaoks vajalikud mõõtmed. Seejärel lõikame plaadi käsisaega parjaks.

2. samm: servade lihvimine ja kõigi tükkide kokku liimimine

Järgmisena lihvime tükeldatud tükkide servad, et need oleksid ühtlased, nii et liimiga oleks lihtsam töötada. Soovitud kuju saamiseks liimime kõik puidutükid kokku puiduliimi, ruudukujulise joonlaua ja mõne klambri abil. Teil on vaja palju kannatlikkust, sest osasid ei saa korraga kokku liimida, kuid see on kindlasti seda aega väärt.

3. samm: juhtme augu puurimine

Enne viimase puidutüki liimimist tähistasime lambivarju keskpunkti ja puurisime 6 mm otsaga augu juhtme jaoks 4,5 cm sügavusele. Laiendasime sama puutüki tagaküljelt auku 45-kraadise nurga all, nii et juhtmel oleks palju lihtsam läbida. Siis liimisime selle viimase tüki lambipealset kokku.

4. samm: teise tahvli märgistamine ja lõikamine

Nüüd liigume lambivarju raami juurde. Märgistasime teise tahvli mõõtmed. Tegime ristkülikukujulise raami, 20cm kõrge ja 15cm lai, nii et lõikasinme 4 tükki 20 cm pikkust ja 8 tükki 13 cm pikkust. Viimane ja kõige olulisem puutükk on raami tugi suurusega 5 x 13cm. 1 sentimeetri sügavuse augu süvistamiseks kasutasime 30 millimeetrist otsikut. Seejärel puurisime 6 millimeetrise otsaga augu läbi, nii et see sobiks ideaalselt aluse keskele.

5. samm: lambivarju raami ehitamine

Järgmine samm on risttahuka raami ehitamine. Selleks liimisime kõik tükid kokku ja täiusliku täisnurga saamiseks kasutasime ruudukujulist joonlauda koos klambritega. Et kõik oleks kena ja ühtlane, lihvime 120-se liivapaberiga, mis tasandab kõik ebatasasused.

7. samm: pihustage aluse ja raami värvimine

Seejärel lõpetasime selle pihustusvärviga. Värvisime nii aluse kui ka raami šokolaadipruuni pihustusvärviga, sest tahtsime nende ja lambivarju vahel rohkem kontrasti luua. Kandsime 2 kihti pihustusvärvi ja lasime kuivada.

8. samm: lambivarju valmistamine

Peale seda läksime edasi lambivarju tegemise juurde. Kasutasime paberirulli ja lõikasime sellest 62x21cm. Lõikasime ka linase kanga 63 x 23cm, et saaksime selle hõlpsalt paberile liimida ja ääred kokku murda, et kena ja sile välimus saada. Läks veidi aega, kuni lõpetasime kanga paberile kleepimise, sest tahtsime veenduda, et kõik oleks reas. Otsustasime kasutada puiduliimi. Liim ei kuivanud liiga kiiresti, nii et oli aega kangaga joonlauaga paberi järgi sättida.

9. samm: lambivarju liimimine raami külge

Kleepisime lambivarju raami külge. Väga oluline on seda teha hoolikalt, üks külg korraga, sest peate raami servad joondama varju servadega. Voldime kanga raami ülaosale, et saada soovitud välimus, kuid võite selle sammu vahele jätta, lõigates alguses paberi 20cm laiuseks.

10. samm: ühendage kõik tükid kokku

Nüüd saame lõpuks kõik tükid kokku panna. Segame pistikupesa liimimiseks epoksiidi. Veendume, et kõik on korras ja kinnitame siis puiduliimi abil lambivarju aluse külge. Hoiame sõrme surudes vaid paar minutit, kuni liim hakkab tahenema. Soovitame kasutada LED-lambipirni, kuna see toodab väga väikest ebavajalikku soojust.

11. samm: lõplik tulemus

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.