Kaubandusblogi

Värsked uudised WebShopperi e-poodidelt
Kuidas laduda taro kaarte?

Viimasel ajal on taas üles kerkinud inimeste huvi kõige salapärase vastu ja sealhulgas ka taro kaartide vastu. Mõne jaoks on tarot käepärane ennustusviis, kuidas aidata sõbral luua suhteid, millele nad muidu vastu võiksid olla. Teiste jaoks on tarot püha, võimas tööriist, millega oma elu suunata.

Ehkki taro kaardid on kultuurilises kujutluses omandanud müstilise tähenduse, olid need algselt mõeldud pigem salongimänguna. Kaarte on kasutatud vähemalt 15. sajandi keskpaigast. Kõige varem registreeritud kaardid pärinevad Itaalia erinevatest piirkondadest. Alles 18. sajandil hakati kasutama tarot ennustamiseks (või okultismiks), mille tõttu me seda tänapäeval kõige paremini teame.

Peale nende, kes arvavad, et tarot on nali või tegelik maagia, peitub veel suur rühm inimesi, kes peab tarot läbinägelikuks ja lõbusaks ajaviiteks, kuid mitte tingimata üleloomulikuks. Ükskõik, kas sellest saab hobi või täiskohaga töö, võib taro lugemine (endale ja teistele) olla valgustav viis ajaveetmiseks.

Mida on tarokaartide lugemiseks vaja?

Kõigepealt vajate taro tekki. Kõige populaarsem ja tuntum tekk on Rider-Waite, mille on joonistanud illustraator Pamela Colman Smith ja mis ilmus 1910. aastal. Need kaardid on tuntud oma lihtsate piltide, lihtsa värvilahenduse (rohke kollase ja taevasinise) poolest. Paljud inimesed soovitavad Rider-Waite’i tekki algajatele, kuna kaartide tähendus on väga sageli intuitiivne – ja kui seda pole, on raamatutes ja veebis palju tõlgendamisjuhendeid. Paljudel tekkidel, sealhulgas Rider-Waite’il, on kaasas väike paberileht, mis määratleb kaardi kõik levinumad tõlgendused.

Kuigi see on tuntuim tekk, pole Rider-Waite kaugeltki ainuke. Metsik Tundmatu tekk on eriti ilus, kuigi alustajate jaoks natuke vähem intuitiivne. Morgan Greer tekk meenutab natuke Rider-Waite: sümbolid on sarnased, kuid pildid on suuremad ja julgemad ning värvid erksamad. Siis on ka veel kaasajastatud mitmekesised tekid ja Game of Thrones- teemalised tekid. Kõige olulisem on valida teid kõige rohkem huvitava piltidega tekk koos sümboolikaga, mida saate oma vaatepunktist tõlgendada. Teie olete see, kes neid kasutab, nii et nad peavad sobima teie isikupära ja stiiliga.

Mida tähendavad erinevad tarokaartide tüübid?

Ehkki disain on väga erinev, on kõik taro tekid mitmes mõttes sarnased. Mõlemad sisaldavad 78 kaarti, mis on jagatud kahte rühma: suur ja väike arkaana. Peamine arkaan on teki 22 trump, mis lugemise ajal tõmmates viitavad tavaliselt suurematele mõjudele ja ilmutustele. Nendel kaartidel pole gruppe ja nad on üksi, esindades olulisi elusündmusi ja / või tegelasi inimese elus.

Mollarkaana seevastu viitab rohkem igapäevastele asjadele ja mõjutustele. Need 56 kaarti on jagatud neljaks grupiks: võlukepid, mõõgad, kombitsad ja tassid. (Mõnikord kasutavad taro tekid pentaklite jaoks muid termineid, näiteks „mündid”, kuid need on otsesed asendused neljale algsele kategooriale). Iga grupp tähistab erinevat elu. Tavaliselt sümboliseerivad võlukepid loovust ja kirge, mõõgad intellekti, pentaklid tööd ja raha ning tassid emotsioone. Siin on ka teisi rühmitusi. Iga grupp on joondatud ka astroloogiliste märkide rühmitusega, nii et vardad = tuli, mõõgad = õhk, Pentaklid = Maa ja tassid = vesi.

Nende tähendused võivad mängu tulla seal, kus kaardid tähistavad inimesi ja nende sodiaagimärke, kuid kuna me oleme siin algajad, on need tähendused, millest kõige sagedamini infot saate, funktsionaalse määratlusega. Näiteks viitab kolme pentacle-kaarti sisaldav kolme kaardi levik kindlalt küsimusele, mis on seotud rahaga.

Kuidas tekki ette valmistada?

Suur osa sellest on teki omaniku otsustada ja see, mis neile tundub õige, kuid enamikul taroti lugemistel on mõned ühised tavad. Kui loete kaarte teisele isikule, siis paluge tal paluda teil esitada küsimus või küsida, mille vastu ta huvi tunneb ja pidage seda küsimust meeles, kui segate tekki – mida nimetatakse ka eelnevatelt päringutelt ja lugemistelt. (Näited võivad küsimused hõlmata järgmist: „ Millal ma armastuse leian?” „Kas ma olen õigel karjääriteel?” „Kuidas ma saan oma kirjaniku bloki lõpetada?”).

Seejärel võite paluda inimesel, keda loete (nimetatakse ka “querentiks”), et see poolitaks tekki, keskendudes taas oma küsimusele. Meile meeldib see variatsioon, kuna see võimaldab querentil oma tekiga ühenduses olla, kuid mõned lugejad poolitavad querenti tekile. Mõlemal juhul tõmbate siis nii palju kaarte, kui vajate oma info andmiseks, laotades need enda ees.

Kuidas ma kaarte loen?

Tarot-kaartide lugemiseks on palju võimalusi ja sageli sisaldavad teie kaartidega kaasas olevad juhised ka pilte kõige populaarsematest levikutest. Nende hulka kuuluvad lihtne kolme kaardi levik, keldi rist ja seitsmepäevane levik, kuid varsti saate teada, et igas olukorras on levikut ja võite alati ka enda tasa teha.

Kolme kaardi levitamine laseb lugeja tõmmata tekilt kolm kaarti pärast seda, kui see on segatud ja poolitatud. Tavaliselt tähistab esimene tõmmatud kaart minevikku, teine ??olevikku ja kolmas tulevikku. See, kuidas neid ajajooni tõlgendatakse, sõltub lugemisest ja esitatavast küsimusest – “tulevik” võib tähendada homme või kümne aasta pärast.

Tarotkaartide teine levinud kasutusala on igapäevane kaardilugemine, kus segatud teki ülaosast tõmmatakse välja üks kaart ja seda kasutatakse meeldetuletuseks või juhiseks tulevaks päevaks. See võib olla väga kasulik praktika kõigile, kes soovivad end taroteki ja kaartide tähendustega kurssi viia.

Aga mida see tähendab?

Oluline on mõista iga kaardi individuaalset tähendust, kuid on oluline arvestada ka leviku, kui terviku tunnete ja sümboolikaga. Eriti suuremate levikute korral saab üldpildist koguda sama palju teavet kui selle osi. Kui loete kellegi teise jaoks, on see võimalus temaga koostööd teha – mida rohkem survet te mõtete lugemisel tunnete, seda keerulisem see on. Taro lugemine ei muuda sind psüühiliseks, mis peaks olema kergenduseks: on tavapärane küsida subjektilt kaartide kohta küsimusi ja mõlgutada koos viise, kuidas kaardid võivad nende algse küsimuse kohta kehtida. Mõnikord ei sobi kaardid üldse kokku – vastaja küsib raha kohta, aga te tõmbate kaks tassi kaarti ja “armastajad”. See võib anda vihje, mida tegelikult taheti teilt küsida.

Tarot lugemiseks on palju võimalusi, kuid kõik need nõuavad harjutamist. 78 erineva kaardi õppimine võtab aega, eriti kui nii paljudel neist on mitu võimalikku tähendust. Kuid mida rohkem te kaarte loete ja kokku puutute, seda tuttavamaks nad saavad ja seda lihtsam on neid kasutada enda ja teiste parema mõistmise vahendina.

Meie e-poest leiate hea valiku erinevaid taro kaarte, mis sobivad nii algajale kui juba edasijõudnule: www.ravikivi.ee

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.