Kaubandusblogi

Värsked uudised WebShopperi e-poodidelt
Kuidas lapsed õpivad mängima?

Mäng on lõbus! Mänguks loetakse mis tahes tegevust, mis on teie lapsele korraldatud või struktureerimata ja lõbus ning nauditav tegevus. Kuid mäng on ka palju enamat, kui lihtsalt lõbus tegevus teie lapsele! Lapse kasvades läbivad nad mängides oma arengu erinevad etapid. Mängides õpivad ja arendavad lapsed olulisi oskusi, mida nad kasutavad kogu elu. Probleemide lahendamine, loovus ja valmisolek riskida on vaid mõned mängu kaudu arendatavad oskused.

Lapsed, kes kasutavad fantaasiat ja mängivad teesklemist turvalises keskkonnas, saavad õppida tundeid, mis neid huvitab ja kuidas olukordadega kohaneda. Kui lapsed mängivad omavahel, antakse neile võimalus õppida teistega suhtlemist ja käitumist erinevates sotsiaalsetes olukordades.

Andke oma lapsele kindlasti palju aega ja ruumi mängimiseks. Varases lapsepõlves on peamiselt 6 mänguetappi, mis kõik on teie lapse arengu jaoks olulised. Kõik mänguetapid hõlmavad uurimist, loovust ja lõbutsemist. See loetelu selgitab, kuidas laste mäng vanuse järgi muutub, kui nad kasvavad ja arenevad sotsiaalsed oskused.

1. Mängimata (sünnitus – 3 kuud)
Selles etapis teeb laps lihtsalt palju liigutusi käte, ja jalgadega jne. Nad õpivad ja avastavad, kuidas nende keha liigub.

2. Üksildane mäng (sünd – 2 aastat)
See on etapp, kui laps mängib üksi. Nad pole veel huvitatud teistega mängimisest.

3. Pealtvaataja / pealtvaataja käitumine (2 aastat)
Selles etapis hakkab laps vaatama teisi lapsi mängimas, kuid ei mängi nendega.

4. Paralleelne mäng (2+ aastat). Isa ja tema tütred
Kui laps mängib teiste kõrval või läheduses, kuid ei mängi nendega, nimetatakse seda etappi paralleelseks mänguks.

5. Kaasamäng (3–4 aastat)
Kui laps hakkab mängimise ajal teistega suhtlema, kuid selles etapis ei toimu suurt osa. Laps võib tegeleda tegevusega, mis on seotud teda ümbritsevate lastega, kuid ei pruugi tegelikult suhelda teise lapsega. Näiteks võivad lapsed kõik mängida samal mänguväljakul, kuid kõik teevad erinevaid asju, näiteks ronivad, kiiguvad jne.

6. Ühistuline mäng ( 4+ aastat)
Kui laps mängib koos teistega ja tunneb huvi nii tegevuse kui ka teiste mängimisega seotud laste vastu, osalevad nad ühistulises mängus.

Mäng algab siis, kui oleme beebid, kuid sellega asi ei piirdu! Sealhulgas saab mänguliseks muuta ka oma lapse igapäevast rutiini ja anda neile aega mängida, sest mängides laps areneb.

123kids.ee veebipoes leiate arendavaid mänguasju nii väiksele, kui suurele lapsele.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.