Kaubandusblogi

Värsked uudised WebShopperi e-poodidelt
Kuidas õpetada oma last sõitma jooksurattaga

Jooksuratas on suurepärane võimalus väikelapse jalgrattasõidu õppimiseks. Meie artikkel näitab lihtsate sammudega, kuidas ja miks on pedaalideta ratas ideaalne sissejuhatus jalgrattasõidule. Jooksurattaga jalgrattasõidu õppimine on lihtne ja lõbus ning õpetab oskusi, mis kestavad kogu elu.

Mis on jooksuratas?
Jooksuratas on väike ratas väikelastele. Sellel pole pedaale ja pigem paksud õhkrehvid. Enamik jalgrattaid on varustatud ühe piduriga, kuigi enamik väikelapsi aeglustab algul jalgu, nii et valige teadlikult juba kaasa ka kingad ja vältige sealjuures Crocse ja plätusid, kuna need pigem segavad sõitmist.

Kui teie laps on natuke suurem, saate jalgrattal lihtsalt pedaalid eemaldada ja muuta see jooksurattaks.


 
Miks valida jooksuratas?
Lapse esimeseks jalgrattaks on nii palju põhjuseid, miks valida just jooksuratas pedaalidega ratta asemel. Enamik jalgrattajuhendajaid on kindlasti nõus, et enne pedaalimise juurde asumist  tasub õppida tasakaalu hoidma. Jooksuratas pakub selleks parima võimaluse.

Teie lapsel on oma jalgratta üle rohkem kontrolli ja ta õpib kohe alguses hoogu maha võtma ja korralikult peatuma. 

Pedaalidega jalgrattad ei ole konarlikul pinnal sageli stabiilsed ja panevad teie lapse arvama, et nad on tasaskaalus, kui nad tegelikult seda pole. See võib viia liigse kallutamiseni ja kukkumisteni.

Kui pedaalid on eemaldatud, peab teie laps esmalt õppima tasakaalustamist ja juhtimist, mis on rattasõidul kõige olulisem.

Kõige tähtsam on see, et kõik lapsed õpiksid rattaga sõitma ja me ei ütle, et kui teil on pedaalidega ratas, siis ei tohiks seda kasutada. Nii lapsevanemate kui spetsialistidena arvame, et jooksurattad pakuvad õppimiseks lihtsamat viisi.  

Alustamine
Kui otsustate oma lapsel kiivrit kanda, veenduge, et see oleks korralikult kinnitatud. See peab katma nende otsaesise ja rihmad peaksid olema kindlalt kinnitatud.

Ratta kontrollimine
Rehvid tuleks täis pumbata ja sadul ei tohiks olla kõikuv ja pidur peaks olema töökorras.

Rattaga peale ja maha sõitmine
Peate näitama lapsele, et ta ratta kallutamine võimaldab ratast pöörata soovitud suunas. Lihtsaim viis selleks on panna nad seisma rattast paremale poole ja kallutada ratast enda poole.

Mõlemad jalad peaksid olema maas ja mõlemad käed juhtraual. Veenduge, et teie laps ulatuks mugavalt pidurini.

Harjutage rattale minekut ja maha tulekut, ärge tõstke väikelast ainult ratta peale.

Paluge lapsel jalgrattaga aeglaselt kõndida.

Selgitage, et kui nad tahavad peatuda, siis peavad nad lõpetama lihtsalt kõndimise.

Tegevus
Julgustage last uuesti kõndima ja jalgadega maad lükkama. Ärge unustage julgustada neid vaatama, kuhu nad lähevad, mitte oma jalge ette. Nad peavad istuma ja sirgelt edasi vaatama.

On tähtis, et keegi oleks ees vaatamas, kuna väikelapse tähelepanu hajub kergesti. 

Tehke seda mitu korda koos läbi, teie laps istub ilusti sadulal ja võtab kiirust juurde. Kui nad tahavad hoogu maha võtta, tuletage meelde, et tuleks jalad alla lasta.

Jalad üles tõstes
Kui teie laps saab enesekindlust, proovige julgustada pikemaid samme.

Valige väga õrn kalle ja julgustage neid jalgu maast üles tõstma.

Harjutamine teeb meistriks, nii et peate seda uuesti ja uuesti proovima.

Rool ja pööramine
Kui nad on oma jalgade tõstmise ära õppinud, saate aidata neil jalgratast ka juhtida, lastes neil seda kallutada ja pöörata soovitud suunas ratast.

Peatumine
Kui nad on valmis, saate neile näidata, kuidas pidurit aeglaselt aeglaselt pigistada. 

Mängude mängimine 
Mängige lihtsaid mänge, näiteks hüüdke „Peata“ ja „Mine“, „Aeglane“ ja „Kiire“, et see oleks lõbus. Lapsed lähevad mänguga hästi kaasa ja õppimine on kiirem.

Peatuge alati enne, kui teie laps on väsinud, igav või näljane. Väikelaps saab tõenäoliselt hakkama vaid umbes pooletunnise rattapraktikaga.

Ärge unustage, et see õppimine oleks lõbus, hoiaks seda positiivsena ja julgustaks ka siis, kui edusammud on aeglased!

Millal on nad pedaalideks valmis?
Tavaliselt, kui teie laps on umbes 4-aastane ja on regulaarselt tasakaaluratast kasutanud, on üleminek pedaalrattaga sõitmisele üsna lihtne, kuna ta on juba õppinud tasakaalu hoidma, juhtima ja pidurdama.

Kust saab hea ja kvaliteetse jooksuratta?
MillyMally on maailmas tunnustatud lastekaupade (s.h. jooksurataste) pakkuja. Tutvuge meie e-poe tootevalikuga: www.millymally.ee

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.