Kaubandusblogi

Värsked uudised WebShopperi e-poodidelt
Kuidas teha koerakuuti?

Kui aasta kõige pimedam aeg on ametlikult kätte jõudnud ning ilmad kisuvad külmaks ja niiskeks, siis toasooja ei otsi mitte ainult inimesed, vaid ka pere lemmikud. Kui toalooma pole võimalik pidada või kui koer peab mingi osa päevast õues veetma, oleks viimane aeg mõelda sooja ning korraliku kuudi peale.

Kehtib printsiip, et koerale tuleks kuut ehitada samadel põhimõtetel nagu inimestelegi kodu ehitatakse. Turvaline, tugev, niiskuskindel ning korralikult soojustatud põrand, seinad ja lagi. Lisaks hoiab hästi ehitatud kuut koera kuuma suvepäikese eest varjus.

Milline kuut ehitada?
Esmalt tuleb muidugi arvestada lemmiku suuruse ning kaaluga. Järgnev kuut on ehitatud keskmise suurusega, ca 30-40 kilogrammisele koerale. Otsustasime, et kuudi ehitame kahe kambriga – esiku ja magamistoaga, mille eraldame vaheseinaga. Vahesein kaitseb lume, vihma ja tuule eest ning ei lase neid koera magamistuppa.

Koera magamistuppa otsustasime akent mitte ehitada, kuna oleme kuulnud, et koer eelistab magamistoas olla segamatult ning ilma valguseta. Valduste jälgimiseks on koerale mõeldud esik, kust turvaliselt välja piiluda.

Kuudi katuse ehitamisel pidasime silmas väga olulist nüanssi – kuudi katus peab tuulutamiseks ning puhastamiseks lahti käima. Lisaks pidasime oluliseks kasutada kogu ehituse vältel niiksuskindlaid kinnitusvahendeid. Järgnevalt toome Teieni kuudi ehitamiseks vajalikud materjalid ning ülevaate ehitusprotsessist.

Ehitamiseks vajalik materjal

  • Kuivad prussid 50x50mm – Kokku varuga ca 40 meetrit
  • Immutatud 45×95 hööveldatud prussid (kuudi põhja alla) – 5 meetrit
  • Immutatud 22×50 lauad (katuseterrassi karkass) – 5 meetrit
  • Terrassilaud 28×95 – ca 25 meetrit
  • Välisvoodrilaud – 5 ruutmeetrit
  • OSB plaadid (1250×2500 mm) – 2tk
  • Vineer (1250×2500 mm) – 3tk
  • 50mm vahtpolüstüreen – 1 pakk
  • Ruberoid liivaga – 1 rull
  • Hööveldatud laud – ca 10 meetrit
  • Kinnitusvahendid voodrilaua ja karkassi kinnitamiseks

Ehitusprotsess
Karkassimaterjalina kasutasime kuivi, 50×50 prusse, mida väikese varuga läheb vaja ligikaudu 40 meetrit. Selleks, et kuut vastu külma ja niisket maapinda ei puutuks, lisasime kuudi põhja alla immutatud, 45×95 mm prussid. Pidevas kontaktis maapinnaga on immutatud materjal parim valik, kuna see peab paremini vastu erinevatele ilmastikutingimustele. Võimalusel võiks kuudi alla lisada peenrakanga – see takistab muru kasvamist ning tagab õhu pideva liikumise.

Karkassi põhja kinnitasime OSB plaadid, mille vahele lisasime 50mm vahtpolüstüreeni plaadid, et koera küljealune oleks soe. Kuudi siseseinad katsime vineeriga ning kuudi välisküljed soojustasime samuti 50mm vahtpolüstüreen plaatidega, mille peale lisasime välisvoodri. Kuudi välisvooder vali vastavalt enda kodu väljanägemise järgi – meie tehtud kuudi välisvoodri materjali kulu on ca 5 ruutmeetrit. Nurgaliistudeks kasutasime tavalist höövellauda, mida kulus umbes 10 meetrit.

Kindlasti on oluline, et koera kuudi katus oleks avatav, nii saab seda hõlpsamini puhastada ning tuulutada. Katuse katteks kasutasime OSB plaate, millele lisasime vahtpolüstüreenist soojustuse ning mille katsime ruberoidiga. Ehitatud kuudi teeb ehk eriliseks see, et kuna koertele meeldib väga tihti ka kuudi katusel aega veeta, siis ehitasime katusele 22×50 immutatud laudadest karkassi, mille peale lisasime terrassilauad. Sellisel juhul püsib ka kuudi katusekate kauem tervena.

allikas: puumarket.ee

Kui sa ise ei viitsi niipalju nikerdada, siis osta valmis tehtud koerakuut meie e-poest: www.koerakuudid.ee

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.