Kaubandusblogi

Värsked uudised WebShopperi e-poodidelt
Millise teleskoobi peaksin endale muretsema?

Ok, kas olete valmis ostma oma esimest teleskoopi?
Enne teleskoobi ostmist oleks vajalik teha endale selgeks kosmose põhilised asjad, et teleskoobiga paremini kosmoses orienteeruda. Kui olete öötaevas navigeerimise põhitõed selgeks saanud, olete valmis teleskoobi ostma. Siin on mõned asjad, mida kaaluda.

Esiteks, ärge laske end tõmmata odavaima teleskoobi poole, mille leiate. Pidage meeles, et saate just seda, mille eest maksate. Vältige teleskoobireklaame, mis seavad reklaamis esikohale suurendusnumbri. Teleskoobil, mille peamiseks tõmbenumbriks on suurendus, võib olla kehv optika, rappuv kinnitus või muud puudused. Pöörduge tootjate poole, kellel on kogemusi algajate. Teleskoobitootjate näideteks on Celestron, Meade, Sky-Watcher, Orion, Explore Scientific, Zhumell ja paljud teised. 

Algajatele mõeldud teleskoobid
Teleskoobi suurused on antud põhipeegli või läätse läbimõõduna. Heade algajate teleskoopide suurused on vahemikus 4,5–6 tolli (100–150 mm).

Näited konkreetsetest teleskoopidest: Celestron FirstScope, Orion StarBlast, Orion SkyScanner
Esmakordsel teleskoobil on hinnad vahemikus 100–300 euri , kuigi mõnel suurel tootjal on mõne mudeli jaoks tõeliselt taskukohased hinnad. Võite kaaluda Celestron FirstScope’i, mille leiate tavaliselt umbes 100 euri eest.

Keskmise taseme teleskoobid
Kui otsite midagi suuremat, on head keskmise tasemega teleskoobid mõõtmetega 6–8 tolli (150–200 mm).

Näited keskmise tasemega teleskoopide kohta: Sky-watcher Collapsible või Traditional Dobsonian, Orion SkyQuest XT6 või XT8 Classic või PLUS.
Keskmise taseme teleskoopide puhul võite eeldada, et maksate hinnavahemikus 300–600 euri.

Kõrgtaseme teleskoobid
Täiustatud teleskoobid aitavad teil taevas objekte leida ja jälgida. Kuid me ei pea neid tavaliselt algaja valikuks, sest võib-olla peate siiski teadma, mida teleskoop vaatab, et see vaatamiseks õigesti joondada. Hind võib samuti olla hoiatav, kuna need on üldiselt 3–5 korda kulukamad kui võrreldava suurusega arvutita teleskoobid.

Seda tüüpi teleskoobid hõlmavad näiteks Celestron NexStar 6SE või 8SE või Meade LX90 või LX200 tootesarja. 
Täiustatud jälgimisteleskoobid ulatuvad 600 eurist kuni 1200 eurini ja rohkem.

Enne ostmist on alati parem kodutöö ära teha. Soovitame lugeda arvustusi ja osta müüjalt, kelle teenindusmeeskond suudab vastata kõikidele teie küsimustele enne ja pärast ostmist. Kui võimalik, ärge ostke lihtsalt müüjalt, kes pakub teile madalaima hinna. Kui kulutate veidi rohkem, on tavaliselt lisakulu seda väärt. 

Nende ettevaatusabinõude ja lisameetmete võtmine aitab tagada parima võimaliku kogemuse!

Vaata meie teleskoobi valikut meie e-poest: www.hobikaubad.ee

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.