Kaubandusblogi

Värsked uudised WebShopperi e-poodidelt
Millist pesumasinat valida?

Kui mu ema mõtles meie pesumasinat vahetada, küsis ta: “Kuidas valida pesumasinat?”. Niisiis uurisin natuke ja mõtlesin seda Teiega jagada.

Pesumasina valimine võib olla raske ülesanne, eriti kuna igas majapidamises on pesumasinale omad nõuded. Enne pesumasina ostmist peate siiski arvestama mõne teguriga:

  • Mahutavus ja suurus
  • Täisautomaatne / poolautomaatne pesumasin
  • Eestlaetavad vs pealtlaetavad pesumasinad
  • Pesuprogrammid
  • Muud arvestatavad tegurid

Mahutavus ja suurus
Pesumasina ostmisel on kõige olulisem selle pesumahtuvus, mida mõõdetakse  kilogrammides ja mis on otseselt seotud pere liikmete arvuga. Pesumahtuvus peaks olema selline, et kogu pesu saab pesta ühe korraga.

Pesumasina mahutavusjuhend

Pereliikmed Mahuti maht  Riiete arv 
1-2 liiget 5–6 kg 2 särki

2 teksaseid

1 voodilina

2 väikest rätikut

2 padjapüüri
2-3 liiget 6,5–7 kg 3 särki

3 teksaseid

1 voodilina

2 väikest rätikut

2 padjapüüri
4-5 liiget 8 kg 4 särki

3 teksaseid

1 voodilina

3 väikest rätikut

3 padjapüüri
Rohkem kui 5 liiget 8,5 kg kuni 9 kg 3 särki

3 teksaseid

2 voodilina

6 väikest rätikut

6 padjapüüri

Peate arvestama ka majas olemasoleva ruumi ja ukse suurusega ning enne ostmist lugema hoolikalt konkreetse pesumasina mõõtmeid, et see ikka tuppa mahuks.

Täisautomaatne vs poolautomaatne pesumasin
Selle teostatavate toimingute põhjal on pesumasinaid kahte tüüpi. Üks on täisautomaatne ja teine ??poolautomaatne. Teisisõnu on käsitsi sekkumise suurus  selle klassifikatsiooni võti. Mõlemal neist on siiski omad eelised ja puudused.

Poolautomaatsed pesumasinad
See on  traditsiooniline seade kahe trumliga, üks pesemiseks ja teine ??kuivatamiseks. Seetõttu on seda tüüpi masinate puhul vaja üsna palju käsitsi sekkuda.

Esiteks peate trumli käsitsi täitma, seejärel lisage pesuvahend ja määrake pesemise aeg ja kangatüüp.

Pärast pesutsükli lõppu annab masin märku, mis näitab pesemise lõppu. Pärast seda peate kõik riided välja võtma ja käsitsi panema kuivatisse.

Mõnes mõttes annab see pesemisprotsessi üle küll suurema kontrolli, kuid on tavalisest töömahukam. Poolautomaatsed pesumasinad on alati pealtlaetavad.

Täisautomaatne pesumasin
See on kaasaegne seade, mis on täielikult varustatud uute ja atraktiivsete funktsioonidega. See muudab pesemise lihtsamaks ilma inimese otsese sekkumiseta, sest kogu protsess pesemisest kuivatamiseni toimub iseseisvalt automatiseeritud programmi kaudu.  

Kasutamiseks peate lihtsalt riided panema masinasse ja vajutama käivitamisnuppu, masin täidab sellega kogu pesutsükli automaatselt, valib välja õige pesutsükli, loputab, tühjendab veest ja lõpuks kuivatab.

Eestlaetavad vs pealtlaetavad pesumasinad
Täisautomaatsed pesumasinad liigitatakse pealtlaetavateks ja eestlaetavateks pesumasinateks. Nagu nimigi ütleb sisestatakse pealtlaetavasse pesumasinasse pesu pealtpoolt ja eestlaetavasse pesumasinasse eestpoolt. Õige pesumasina valimine sõltub teie isiklikest eelistustest.

Pealtlaetavad on tavaliselt mugavamad, kuna te ei pea riiete sisse panemiseks ja väljavõtmiseks palju kummardama, see muudab need vanemate ostjate  jaoks ideaalseks, st see on ergonoomiliselt sõbralik.

Pealtlaetav pesumasin jaotab pesuvahendit ja pesupehmendajat paremini kui eestlaetavad.

Veel mõned erinevused
Eestlaetavad on veesäästlikumad, kuna nad tarbivad keskmiselt 40% vähem vett, kui pealtlaetavad pesumasinad. Lisaks on eestlaetavad pesumasinad palju tundlikumad, annavad sujuvama pesutsükli ja sellega on kergesti purunevaid riideid parem pesta.

Vastandina võivad aga pealtlaetavad pesumasinad riietele karmid olla, eriti kui masin on ülekoormatud. Suurte esemete, nagu: padjad, voodikatted, voodilinad jms, pesemine on keeruline, sest neid ei saa täielikult vette uputada. Eestlaetav pesumasin annab siinjuures aga parema ja puhtama tulemuse.

Eestlaetaval pesumasinal on pöörlemistsükkel 33% kiirem, kui pealtlaetaval. Sellel on ka lai valik kasulikke funktsioone, nagu kuumpesuvõimalus, lapselukk, muudetavad tsentrifuugimisseadmed jne.

Pealtlaetavad pesumasinad on kulutõhusad, kuna nende disain ja ehitus on optimaalsem, see võtab vähem ruumi, on energiasäästlik ja vibreerib vähem.

Kokkuvõttes on eestlaetaval ja pealtlaetaval masinatüübil omad plussid ja miinused. Meie soovitame eelistada võimalusel eestlaetavat pesumasinatüüpi.

Pesuprogrammid
Kuna me kanname erinevatel aastaaegadel erinevat tüüpi riideid ja elame erinevates kliimapiirkondades, on vaja ka mitut erinavat pesuprogrammi. See on üks olulisi omadusi, mida igaüks peab pesumasina ostmisel arvestama. Masin peaks pakkuma teile erinevaid pesuprogramme, et saaksite seda kasutada igasuguste riiete pesemiseks.

Töötavatele inimestele sobib tihti 24-tunnise viivitus seadistusega masin. Kui aga perel on laps või lapsed, vajavad nad sooja veega pesemist, l BabyCare’i, ülipuhtaid või muid sarnaseid programme, aga ka lapselukku.

Vastavalt nõudele tuleks otsida vähemalt neid pesuprogramme nagu:  puuvillane pesu, villane pesu, kuivpesu, kuumpesu ja Aqua Energy Technology. Aqua energiatehnoloogia muudab kareda vee pehmeks. Teisisõnu, selles tehnoloogias on olemas tõhusad filtrid, mis püüavad soolasid (vesinikkarbonaate) kinni ja muudavad need kristallideks. Pärast seda voolavad need väiksed kristallid vees kergesti ja muudavad seeläbi puhastamise lihtsamaks.

Trumli materjal
Trumlid koosnevad tavaliselt roostevabast terasest, portselanemailist või plastikust. Plasttrumlid kestavad kauem kui email, mis võivad roostetada. Roostevabast terasest trumlid on kõige vastupidavamad ja peavad vastu suurele pöörlemiskiirusele. Meie soovitame eelistada roostevabst terasest trumlit.

Tsentrifuugimise tsükkel või RPM
Tsentrifuugimistsüklit kasutatakse riiete kuivatamiseks pärast pesemist. Seetõttu määrab see tegur aja, mille masin riiete kuivatamiseks võtab. Seda mõõdetakse RPM-is (pööret minutis). Suurema pööretega minutis töötava masina kuivamisvõime on parem ja see võtab vähem kuivamisaega, kui madalama pöörlemisega minutis.

Energiatõhusus
Energiasäästlikud masinad säästavad teie elektriarveid ja parandavad riiete puhastamise üldist kvaliteeti.

Sarnaselt teiste seadmetega saate  pesumasinal kontrollida A-reitingut, mis näitab ka masina energiatõhusust.

Kõrgem tärnihinnang näitab suuremat energiasäästu. Näiteks säästab 5-tärni pesumasin rohkem energiat kui 4-tärnilised ja 3-tärnised pesumasinad.

Kuigi viie tärni energiatarbega pesumasinad säästavad palju elektrit, on need ka paraku kallimad.

Kuid samas nende kallimate viie tärniga hinnatud pesumasinate ostmine hoiab kokkuvõttes siiski raha kokku kasutamise arvelt.

Tule vali endale sobiv pesumasin meie uuest e-poest: www.kodumasinapood.ee

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.