Kaubandusblogi

Värsked uudised WebShopperi e-poodidelt
Nukkudega mängimise eelised

Nukud on ühed vanimad mänguasjad, millega lapsed kunagi mänginud on. Nende varaseimat kasutamist dokumenteeriti Kreekas umbes 100 pKr. Sellel mänguasjal on inimkonna ajaloos olnud nii kauakestev mõju. Nukud kujutavad last ennast ja võimaldavad lapsel saada paremat mõistmist nii endast kui ka ümbritsevatest maailmast.

Kui traditsioonilised soorollid nõuavad, et nukud on peamiselt tüdrukute mänguasjad, võib nukkudega mängimine olenemata soost pakkuda lastele olulist arengut. Siit saate teada, kuidas nukkudega mängimine võib teie lapse arengut aidata:

Sotsiaalsed oskused

Nukkudega mängimine kindlustab sotsiaalseid oskusi, mis omandatakse lapse varases arenguaastas. Kui lapsed mängivad maja, õpivad nad üksteisega aktiivselt suhtlema ja koostööd tegema. Nuku eest hoolitsedes õpivad nad üksteist hoidma.

Vastutus

Õppides varakult olulisi sotsiaalseid oskusi, õpivad lapsed ka vastutust. Nad õpivad mängides, kuidas nuku eest hoolitseda. Selle oskuse õppimine võib aidata lastel õppida hoolitsema tulevikus ka oma lemmikloomade eest või vanemad õed-vennad saavad kergemini aru, kuidas oma nooremate õdede-vendade eest hoolitseda.

Empaatia ja kaastunne

Teine oluline sotsiaalne oskus, mille lapsed nukkudega mängides õpivad, on see, kuidas töödelda selliseid emotsioone nagu empaatia ja kaastunne. Nii nagu nuku eest hoolitsemine õpetab vastutust, õpetab see ka neid ümbritsevatele kaasa tundma ja võimaldab neil kasvada hoolivateks inimesteks.

Kujutlusvõime

Kui lapsed mängivad nukkudega, aitab see arendada lapse fantaasiat, kui nad kohtuvad oma nukkude ja teiste lastega loovates väljamõeldud stsenaariumites.

Keel

Nii nukkude kui ka nende sõpradega mängides satuvad lapsed oma mängude jaoks uutesse ja ainulaadsetesse olukordadesse. Omavahel suhtlemine võib nende sõnavara tugevdada, täites selle praktilise keelega. Sel moel oma sõpradega suheldes saavad lapsed ülevaate kodusest rutiinist, mis võib erineda nende omast. Nii avastavad nad ümbritsevat maailma.

ProKids e-poest leiate laia valiku nukke tuntud brändidelt, nagu Mattel, Schleich, Hasbro, PlayMobil, FisherPrice ja teised. Tule tutvu meie tootevalikuga siit: www.prokids.ee

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.