Kaubandusblogi

Värsked uudised WebShopperi e-poodidelt
Kuidas valida head domeeni nime?

Millise domeeninime peaksin valima?
Hea nimega domeen on sinu äri visiitkaart. Sinu äri edukus otsesselt sõltub õigesti valitud domeeni nimest. Domeeninime valikut ei tasu kindlasti alahinnata. Domeen on sisuliselt sinu kaubamärk, mida sa hakkad edendama ja arendama.

Kui külastajatele on tarvis jätta usaldusväärne ning professionaalne mulje, tasub kindlasti eelistada hea mainega tippdomeene. Lisaks meie enda .EE domeenile on väga hea ka .EU, mis lisaks eelmainitud omadustele on tuntud ka Euroopa Liitu ühtseks digitaalseks turuks liitva domeenina. Kuid üldiselt orienteeritakse iga lokaalne domeen ka otsingutulemustega, seega kui su soov on peamiselt eesti turul tegutsemine, siis kindlasti on .ee domeen parim valik, aga kui soovid minna usasse, siis soovitame .com domeeni ja kui euroopa liidus, siis võib domeen olla nii. ee, kui ka .eu lõpuga.

Mis on domeen?
Eesti .ee domeenireeglid ütlevad, et “Domeeninimi” (domeen) on tähis, mis koosneb tippdomeenist ja sellest vasakule jäävast punktiga eraldatud teise taseme Alamdomeenist (näiteks kujul nimi.ee) või tippdomeenist ning sellest vasakule jäävast punktidega eraldatud Ülddomeenist ja kolmanda taseme Alamdomeenist (näiteks kujul nimi.pri.ee).

Need viimased ehk nimi.pri.ee või nimi.com.ee kujul domeeninimed olid ahvatlevad siis, kui igale ärile anti üks domeen ja eraisik sai taotleda vaid .pri.ee domeeni, mis õnneks oli tasuta. Nüüd võib iga kodanik või äri registreerida endale nii palju domeene, kui aga ise tahab (ja maksta ära aastamaksu). See aga tähendab, et vabade nimedega võib populaarsete märksõnadega juba kitsas käes olla. 

1. Kontrolli esmalt, kas sinu soovitud domeen on vaba

Vabu domeene saad kontrollida saad domeeniregistrist: www.domeeniregister.ee

Kui aga endal pea ideedest tühi ja soovid kindla peale minna, siis vaata läbi ka premium klassi vabad domeenid domeenipoest: www.domeenipood.ee

2. Kui sobiv nimi leitud, siis registreeri oma domeen ja vali sobiv veebimajutus
Kui sa kohe ei soovi oma domeenile paigaldada e-poodi või kodulehte, vaid soovid lihtsalt domeeni majutada ja ei tea veel mida oma domeeni peale hakata, siis veebimajutuseks soovitame www.intermedia.ee hostingupakkujat, mis on taskukohane ja stabiilne server.

3. Kui domeen on registreeritud, siis pane see tööle
Kui sa oled hea domeeni endale registreerinud, siis halvim variant oleks selle kasutuseta seisma jätmine. Parim variant aga selle töösse rakendamine, sest Google ja ka kõik teised otsingumootorid indekseerivad internetti ja tõstavad sinu domeeni ratingut alles siis, kui nad leiavad sellelt mingit sisu. Seega kui soovid olla leitav internetis, siis tuleks sul oma domeenile lisada kas koduleht või e-pood, millest saab sinu brändi tööriist. 

Kui soovid oma domeenile teha e-poe või kodulehe, siis soovitame sul valida WebShopper e-poe platvormi, mis võimaldab sul kõik protseduurid algusest lõpuni, alates domeeni registreerimisest ja lõpetades e-poe lahenduseni. Seda kõike taskukohase hinnaga. Tutvu WebShopperi teenusega siit: www.webshopper.ee

4. Kui domeen ja e-pood on paigaldatud, siis alusta oma brändi turundamisega
Google otsingumootor on üles ehitatud nii, et see eelistab alati vanemaid ehk staažikamaid domeene uutele, seega ära heida meelt, kui su äsja registreeritud domeen kohe ei hakka välja tulema otsingumootorites. Anna googlele aega see leida. Kui oled otsustanud WebShopper e-poe platvormi kasuks valida, siis oled tõenäoliselt teinud õige valiku, sest WebShopperi paketis on juba turundusteenus paketi hinnas. Vaata sellest täpsemalt siin: www.webshopper.ee

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.