Kaubandusblogi

Värsked uudised WebShopperi e-poodidelt
Juhend algajale mudelite ehitamiseks

Nii et soovite midagi oma kahe käega ehitada, kuid tellistest ja klotsidest olete tüdinenud? Võib-olla on aeg proovida mudeliehituse uskumatult rahuldust pakkuvat harrastust. See käepärane juhend annab ülevaate kõige levinumatest mudeliehitusega seotud küsimustest ja aitab teil välja valida oma esimese komplekti ja tarvikud. Kui olete valmis uue hobiga alustama, lugege edasi.

Mis on mudelikomplektid?

Mudelikomplektide iseloomulik omadus on see, et need koosnevad mitmest väiksest osast, mis tuleb lõpptoote valmistamiseks kokku panna. Komplektides, mida meie oma e-poes müüme on mitmesugustest materjalidest, s.h. plastikust, metallist ja puidust. Sõltuvalt materjalist võite mudeli kokku panna, kasutades liimi, kruvisid, väikesi naelu või nende kolme kombinatsiooni. Enamik mudelikomplekte nõuab ka mõne joonise tegemist, et need oleksid lõpuks nagu karbil näidatud pildil.

Kui rääkida plastmassist mudelikomplektidest, siis kõige tavalisemad on sõiduautode, veoautode, sõjaväesõidukite ja -figuuride, laevade ja paatide ning õhusõidukite mudelid.

Mis on skaala?

Meie pakutavate mudelikomplektide suurusi on arvukalt, vahemikus 1:10 kuni 1: 2500. Põhimõtteliselt annab skaala teada, kui palju on mudelit originaal suuruse suhtes kahandatud. Need kaks numbrit on suhe: öeldes, kui palju ühikuid tegelikul asjadel on võrdne mudeli ühe ühikuga. Kui mudel oleks 1: 1, tähendab see, et mudel vastab originaali täissuuruslele. Mida kaugemale teine ??number saab 1-st, seda väiksem on mudelikomplekt võrreldes originaaliga. Kui mudel oleks 1:10, tähendab see, et see on kümnendik originaali suurusest.

Enamikul mudelikategooriatest on mitmeid levinud skaalasid, mis muudavad mudeli tüübi tavainimese jaoks juhitavaks. Automudelite puhul on kõige tavalisem skaala 1:24, sõjaväemudelite puhul kas 1:35 või 1:48; lennukite puhul 1:32, 1:48 või 1:72. Mõnikord näeme 1: 144 juures väga suuri kommertslennukeid, kuid väiksemate lennukite juures on see skaala haruldane. Laevamudelid on ainulaadsed, kuna originaalid on nii suured. Tavalised skaalad hõlmavad 1:72, 1: 350 ja 1: 720, kuid sageli leiate nende vahel ka palju kummalisi skaalasid.

Mida tähendavad oskuste tasemed?

Mudelikomplektidel on tavaliselt üks viiest oskustasemest, mis näitavad, kui keeruline on seda kokku panna:

Oskuste tase 1: Ühendage tükid kokku, ei vaja liimi ega värvi.

Oskuste tase 2: Lihtsamad komplektid, mille täitmiseks on vaja liimi ja värvi. Neil on tavaliselt vähem kui 100 osa.

Oskuste tase 3: Väiksemad, üksikasjalikumad osad. Neil on tavaliselt üle 100 osa.

Oskuste tase 4: Täiustatud komplektid, millel on eriti peened detailid. Need sisaldavad kindlasti üle 100 osa.

Oskuste tase 5: Asjatundlikele modelleerijatele. Neil on ülidetailsed osad, need võivad sisaldada sadu osi ja sageli on neil liikuvaid osad, näiteks töövedrustus autodel ja mootorratastel, pöörlevad tiivikud lennukitel ja liikuvad tornid paakidel.

Selles jaotuses on mõned erandid. Kõik Revelli valmistatud mudelikomplektid vajavad liimi ja mõnikord ka värvi, nii et nende 1. tase on hoopis 2. tase. Mõnikord leiate komplekti, millel pole loetletud oskuste taset märgitud. Nendel juhtudel võite julgelt eeldada, et see on vähemalt 4. taseme komplekt.

Mida mul on vaja alustamiseks?

Esimesed küsimused, mida me oma esimese mudeli ostmisel klientidele alati esitame, on nende vanus ja millised kogemused neil on muud tüüpi “ehitustoodete” osas. Kui uus modelleerija on alla kümne aastane, soovitame neil sageli alustada 1. oskusetaseme komplektiga. Nende komplektide valmistamiseks on vaja ainult nuga ja viili, nii et need sobivad suurepäraselt nooremale modelleerijale. Samuti võime soovitada lisakomplekti üle kümne aasta vanustele lastele, kellel on mänguasjade ehitamisel vähe kogemusi. Kõigile, kes on üle kümne aasta vanad, soovitame tavaliselt alustada 2. taseme mudelikomplektiga. Need komplektid vajavad valmimiseks liimi ja värvi, kuid on siiski piisavalt lihtsad.

Sõltumata oskuste tasemest, on teil kindlasti vaja kahte tööriista. Esimene on hea ja terav harrastusnuga tükkide eemaldamiseks (plastikraamid, mis hoiavad üksikuid tükke). Teine on väike viil nuppude ja puuduste silumiseks. Esmakordsel modelleerijal soovitame selleks otstarbeks kasutada lihtsalt vana smirgelauda, ??kuid soovi korral on meil käepärast ka metallviilid.

Aga liim ja värv?

Plastmudelikomplektid on valmistatud pehmest plastikust, mis on hõlpsasti ühendatud keemiliste liimidega, mida nimetatakse plasttsementideks. Need liimid seovad plasti omavahel, sulatades plastiku ääre ja sulatades kokku uued õmbluskohad. Mõnikord pole need õmblused täiuslikud ja vajavad tühimike täitmiseks natuke modelleerija pahtlit, kuid see on üsna haruldane. Modelleerivaid tsemente on kahes põhivormis: pasta ja vedelik. Tavaliselt soovitame kleepida esmakordselt modelleerijatele. Modelleeriv tsemendipasta on saadaval standardsetes ja mittetoksilistes versioonides. Viimane on haisvate aurude suhtes kergem, kuid selle ravimiseks kulub umbes 50% kauem.

1. taseme komplektid on tavaliselt vormitud valgeks või halliks ning nende valmimiseks on vaja erinevaid värvivärve. Keskmine komplekt sisaldab 5–10 värvivärvi loendit, mida peate tegema selleks, et valmis mudel näeks välja nagu karbil olev pilt. See nimekiri võib algajatele veidi raske seedida olla. Näiteks leiate mõnikord komplektid, mis soovitavad kasutada nii läikivat hõbedat, kui ka tuhmi alumiiniumi (mis on põhimõtteliselt sama värvi). Esmakordsele soovitajale soovitame sageli võimalusi, kuidas vähendada suuri värvinimekirju ja lõpetada siiski kena välimusega mudeliga.

Kas enne värv või liim?

Iga uus modelleerija esitab meile selle küsimuse. Kuigi siin ühtset ja lihtsat vastust pole, olen isiklikult sageli selle valiku ees. Veidi ette mõeldes on sageli selge, millal ja mida peaksite värvima või liimima. Oletame, et panete kokku mudelauto. Kas soovite pärast katuse ja kere paigaldamist värvida istmeid ja armatuurlauda? Ilmselt mitte. Kahtluse korral lugege juhised läbi, sageli soovitavad nad seal õiget järjekorda.

Selle uue teadmise abil loodame, et tunnete end mugavalt valides oma esimese mudeli ja selle täiendamiseks vajalikud lisatarvikud. Ja nagu alati, on meie meeskond lähedal, kui vajate külastamiseks abi. Nüüd peate lihtsalt otsustama, kas teile meeldib kõige paremini see 1960ndate lihasauto või see II maailmasõja hävitajate lennuk. Et seda valikut sull lihtsamaks teha, palume sul külastada meie e-poodi, kus leiad suurepärase valiku erinevaid Ravell mudelite komplekte: www.mudelid.ee

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.